BÜYÜK DEVRİMCİ ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ!

09 Kasım 2021 12:00 Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi 510

BÜYÜK DEVRİMCİ ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ!

 

                         BÜYÜK DEVRİMCİ ATATÜRK'Ü SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ!

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Türk Devrimi’nin yaratıcısı Türk Milleti’nin makûs talihini yenen, emperyalizmin planlarını tarihin çöplüğüne atan, onurlu bir ulusu çağdaş değerlerle yeniden var eden Büyük Atatürk’ü, aramızdan bedenen ayrılışının 83. yıl dönümünde, bir kez daha sarsılmaz bağlılıkla, saygı ve minnetle anıyoruz…

Bugün bir yas günü değil, anma ve anlama günüdür.

Dünyamız ve Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Küresel Covit19 Pandemisini hep beraber yaşıyoruz. Gerek Pandemi, gerek ekonomik, gerek siyasi ve dış politika kıskacı içerisinde Ülkemiz ve insanlarımız zor günleri yaşamaktalar. Atatürk ve Cumhuriyet kazanımlarına yapılan sistemli saldırılar ise cabasıdır.

 

Bedenen aramızdan ayrılsa da her şeyiyle içimizde yaşayan özgür, çağdaş ve aydınlık günlerimizin mimarı Atatürk’ün ve düşünce sisteminin bu topraklar da ne ifade ettiğini çok iyi anlamak gerekir.

Onun bu kadar evrensel olmasını sağlayan onun sarı saçlı, mavi gözlü bir dev oluşu karga kovalayışı veya adının Kemal oluşu değildir,

Atatürk demek aydınlanmanın adı demektir. Atatürk demek Akıl ve ilimdir. Atatürk demek Türk Ulusal Kimliği, Üniter yapı demektir. Atatürk demek antiemperyalizm, kurtuluş ve kuruluş demektir. Atatürk demek Tam bağımsızlık ve Milli egemenlik, ümmet olmak yerine hukukun üstünlüğüne dayalı sistemde birey olmak demektir.

Atatürk demek direnmek, kazanmak demektir.

Atatürk demek üretebilmek demektir.

Atatürk demek onur, haysiyet ve şeref demektir. İnsan olmak, sevgi demektir.

Yani kısaca Atatürk demek bu topraklarda aydınlanma, çağdaşlaşma, akıl, bilim ve bu toprakların sesi olmak demektir.

İşte sadece bir isim değil taşıdığı bu kadar anlamla dış ve iç güçler tarafından sürekli saldırıya uğraması da gün gibi aşikârdır.

Her şeye rağmen; Geçen seksen üç yıllık süreçte ve özellikle 21.yüzyılda Atatürk’ün önemi ve değeri daha da iyi anlaşılmıştır. Bugün Atatürk, getirdiği çağdaş ve insani değerlerle, her geçen gün daha da büyümüş, daha da yücelmiştir.

 

Onu ve fikirlerini unutturmak için eserlerine ve devrimlerine vurulan her darbede gövdesinden yeni filizler, sürgünler veren koca bir çınar gibi büyüyor ve devleşiyor.

Zor günler geçiriyoruz ama bunlar geçici biliyoruz!

Çünkü bizler Mustafa Kemalin aydınlık ışığında, aklın ve bilimin yolunda yürüyenleriz.

Yani arkamızda insanlığın düşünsel evriminin ürünü olan aydınlanma, sorgulayıcı akıl ve bilim var bunu biliyoruz.

Bizlerin yol göstericisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 21. yüzyılın en büyük lideri, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin başkomutanı, Tam bağımsız, demokratik, parlamenter, çağdaş ve laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Türk milletinin Ata’sı, Dünya barışının öncüsü, 57 yıllık yaşamı boyunca milletinin bağımsızlığı ve ülkesinin aydınlık geleceği için mücadele vermiş eşsiz lider, Geçmişimiz ve geleceğimizdir.

Onu anlamadan anmayı bırakıp gerçekten anladığımız zaman, Onu yakamızda taşıdığımız kadar fikir ve eylemlerimize taşıyabildiğimiz zaman, Onu özlediğimiz kadar özümsediğimiz zaman, Bizler çağdaş medeniyetlerinde üzerinde olacağız.

Varlığını ve yarınlarını kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için; Atatürkçü Düşünmek ve yaşamak, Atatürkçü olmak bir onurdur.

Tam Bağımsızlık, özgürlük ve Ulusal egemenlik temelinde geleceğe yürümek erdemdir. Ata’mızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O’nun devrimlerini korumaya, O'nun gösterdiği aydınlık yolda gururla ve azimle, yılmadan ilerlemeye kararlıyız.

Tarihsel gerçekleri silmeye çalışıp, yalan-dolanla ona saldırmaya çalışanlara bir kere daha sesleniyoruz: Atatürk’ün düşüncelerini, ilke ve manevi mirasını Türk Milletinin beyninden; sevgisini kalbinden silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

83 yıl sonra çözüm, Atatürk düşmanlarıyla yasal ve demokratik yollarla, güç birliği içinde mücadele etmektir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yani Ata’mızı bedenen aramızdan ayrılışının 83. Yılında daha bir sarsılmaz bağlılıkla, saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz! Ruhun şad olsun ATAM…

ADD Samsun Şubesi

Dr. Işık ÖZKEFELİ

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi

Zafer Mah. Şevketiye Cad. 54 Gözler Apt. D: 9
İlkadım / samsun

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.