ADD SAMSUN ŞUBEDEN ÇAĞRI! Çorum Valisi ve Tüm Kamu Çalışanları Derhal Görevden Alınmalıdır!

07 Şubat 2021 14:51 Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi 1116

ADD SAMSUN ŞUBEDEN ÇAĞRI!

Çorum Valisi ve  Tüm Kamu Çalışanları Derhal Görevden Alınmalıdır!

Milli Mücadele döneminde İngilizlerin desteği ile gerici isyanlara destek veren ve Kuvayi Milliye’ye düşman Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticisi İskilipli Atıf’ın ölümünün 95. yılında düzenlenen anma törenine; başta Çorum Valisi olmak üzere devlet erkânının katıldığını ve Vatan Haini İskilipli Atıf için iadeyi itibar istendiğini çok üzülerek takip etmekteyiz.

Öncelikle; Türkiye Cumhuriyetinin kamu görelilerinin, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine uygun davranmaları gerekmektedir.

Mili Mücadeleye ve Milli devlete karşı çıkan, Kuvayı Milliyeciler’e karşı cihat ilan eden ve adi eşkıyalar diyen; suçu sabit olan bir vatan haini için yapılan bu tören, Cumhuriyete ve Cumhuriyetin kuruluş değerlerine aykırı suç işleme ve meydan okumadır.

Özellikle Atatürk’ün mirası makamlarda Cumhuriyetin faziletleri sayesinde oturan Kamu görevlilerinin fütursuzca sarf ettikleri hadsiz değerlendirmeler, Milli Mücadeleye ve Kahramanlarına düşman İngiliz yaltakçılarına yaptıkları iltifatlar, ne yazık ki günümüzde kimi kraldan çok kralcı yaltakçılarında Atatürk’e, Cumhuriyete, Milli Mücadeleye ve kahramanlarına hakaret, hatta iftira etme cüretini doğurmuş ve doğurmaktadır.

Gerek Atatürk gerekse Cumhuriyetimizin tüm kazanım ve devrimlerine hakaret, hatta iftiralara dayanan şiddetli bir saldırıyı üzüntüyle görüyoruz. Üstelik bu tecavüzlerin devletin en üst makamlarından başlayarak, adeta komut alınmış gibi tüm seviyelerinde görülmesi Türkiye Cumhuriyetinin sistemli bir saldırıya maruz kaldığının göstergesidir.

Unutulmamalı ki ulus olmak ancak sahip olunan ortak değerleri korumakla olur. Türkiye için bu değerlerin en önemlilerinden biri Cumhuriyet ve kazanımları, bir diğeri ise Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin bir simgesidir.

Öncelikle ifade etmek isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk sahipsiz değildir. Bizler, bu ülkenin tüm yurtseverleri, bu hayâsızca akına göğsümüzü siper etmeye ve mücadele etme kararlılığında ve inancındayız. Türkiye Cumhuriyeti devrimlerini ve kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü her kim içine sindiremiyorsa, Cumhuriyetin faziletleri sayesinde olan işgal ettikleri o makamlardan derhal istifa etmelidir.

Sistemli olarak; Tarihi gerçekleri tarihi belgeleri yok sayarak bir yeni tarih oluşturma çabasına tanıklık etmekteyiz.

 Milli devlet olarak yaşamak istiyorsak, başta ülkeyi yönetenler ve yetkili makamlarda yer alanlar, milli tarihi objektif olarak bilmek zorundadır. Bu anma programını; Milli Mücadele ve Cumhuriyete bir meydan okuma olarak görüyor ve İçişleri Bakanlığını derhal göreve davet ediyoruz.  

Bizler, yapılmak istenenlerin ve bu zihniyetin farkındayız. Herkes haddini bilmeli ve Çorum Valisi derhal görevden alınmalıdır. Toplumu Atatürk, Cumhuriyet ve Kuvayı Milliye gibi ortak değerler üzerinden kin ve nefrete sürükleyen bu anma töreni için gerekli yasal tahkikat başlatılmalıdır.

Bizler, Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençler olarak haykırıyoruz; Türkiye Cumhuriyetini asla yıkamayacaksınız! Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da inşa ettiği bu Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.

Yaşasın Tek ve Ebedi Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk!

Yaşasın Cumhuriyet!

ADD Samsun Şubesi

Dr. Işık ÖZKEFELİ

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi

Zafer Mah. Şevketiye Cad. 54 Gözler Apt. D: 9
İlkadım / samsun

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.